Lezecká stena

Umelá lezecká stena je umiestnená na terase Kontakt – Mládežníckeho centra – vo vonkajšej časti kaviarne. Keďže nejde o typické športovisko, budeme radi, ak sa lezci a zákazníci kaviarne budú navzájom rešpektovať 🙂 Prevádzkovateľom lezeckej steny je DELF, o.z. - nie naše zariadenie, preto vás prosíme, aby ste sa v prípade informácií obrátili priamo na koodrinátora DELF, o.z. - 0907 079 142. Lezecká sezóna 2024 sa otvára v priebehu apríla :)

Prevádzkovateľom lezeckej steny je občianske združenie DELF, o.z., ktoré zodpovedá za bezpečnosť a plynulý chod lezeckej steny počas jej otváracích hodín.

Lezecká stena je vysoká 10,5 m vysoká a široká 5 m, s rôznymi obtiažnosťami lezeckých trás, pričom na lezeckej stene môžu liezť maximálne naraz dvaja lezci.  NOVINKA! V roku 2021 pribudla k lezeckej stene rozšírenie – rovnako vysoká aj široká lezecká stena so špeciálnou novinkou – stropom!

KEDY JE LEZECKÁ STENA OTVORENÁ?

Lezec môže využívať lezeckú stenu len počas platných otváracích hodín alebo na základe individuálnej rezervácie a po dohode s prevádzkovateľom lezeckej steny (DELF, o.z. – 0907 079 142 – volať min. 2 týždne vopred).

KTO MOŽE LIEZŤ ?

Každý lezec pred prvým lezením, musí svojím podpisom potvrdiť, že bol oboznámený s prevádzkovým poriadkom lezeckej steny  a zaväzuje sa ho dodržiavať. V prípade ak záujemca o lezenie má menej ako 18 rokov, je nevyhnutný súhlas (podpis) ZAKONNÉHO ZÁSTUPCU!!!

 Príslušné tlačivo môžete vyplniť a podpísať priamo na mieste (počas otváracích hodín lezeckej steny) alebo si ho môžete stiahnuť tu a vyplnené doniesť so sebou (je rozdelené podľa veku):

1.  do 15 rokov
2.  od 15 do 18 rokov
3.  nad 18 rokov
4.  hromadné tlačivo pre školy/ skupiny


ČO VÁM ZABEZPEČÍME?

Pre lezcov je zabezpečený vyškolený inštruktor (to znamená, že keď prídete, vždy vás má kto zaistiť :), ako aj lezecký materiál : lano, karabíny, lezecký úväz, magnézium (lezecké topánky kvôli hygienickým opatreniam nepožičiavame).

Viac o poplatkoch (členských príspevkoch) tu –  CENNÍK.

Lezecká sezóna zvyčajne trvá od apríla do októbra.